Oni

60343598_2045241705778967_6388911092868841472_nNázev- Oni

Autor- Mark E. Pocha

Počet stran- 224

Nakladatelství- Carcosa

Adel Szenteová, zástupkyně oblastní ředitelky v Xtra bance se rozhodla vybrat na team building něco speciálního. Její kolegové očekávali nějaký pobyt v horách, jenže Adel věděla, že je potřeba něco, co je spojí dohromady, protože jestli se její kolegové konečně neseberou a nebudou spolupracovat, tak jejich pobočka skončí.

Všichni pocítily zklamání, když jim Adel oznámila, že budou stanovat. A k tomu všemu v Čechách v Branišovském lese. S tím se však nedalo nic dělat a zaměstnanci pobočky Xtra banky byly na cestě do lesa, o kterém je známo, že v něm straší. A přesto, že to všichni berou jen jako báchorky, mají brzo pochopit, že každá báchorka má v sobě kus pravdy.

Jakub a Kuba se seznámili v Bohnické léčebně pro drogově závislé. Kuba byl o dvacet let mladší a Jakub mu hned padl do očí. Stali se z nich přátelé a spřádali velké plány, až je propustí. Kubu pustili dříve a čekal na Jakuba, aby zjistil, co je ten jeho velký plán po kterém rychle zbohatnou.

Trish bylo třináct let a bydlela u mámy. S tátou se vídala jen o víkendech, na které se vždy těšila. Trish totiž měla tajemství a ne ledajaké. Jenže nikomu ho nehodlala svěřit. Jelikož začínal víkend s tátou a ona právě oslavila své narozeniny, tak jí otec slíbil nějaké speciální dobrodružství. Trish se těšila, jenže to vůbec nevěděla, co ji čeká.

Cesty všech se mají spojit. Avšak, bude to šťastné shledání? Nebo budou litovat, že vůbec vkročili do Branišovského lesa?

60978915_457499775003837_6917407454296801280_nOni je nový horor od Marka E. Pochy, který už napsal více knih, avšak tato jako první vyšla u nás v češtině v nakladatelství Carcosa. Kniha je rozhodně pro čtenáře starší 18ti let, protože v ní jsou sexuální scény a řekněme, že rozhodně není pro slabší povahy. A co si tak všímám, kniha není opravdu pro každého, ale své čtenáře si našla a určitě ještě najde.

Jako první stojí rozhodně za zmínku samotný Branišovský les, který je už roky opředen tajemstvím a záhadami. Autor se inspiroval skutečnýma událostmi, které tam někteří lidé zažili. Jestli se jim to opravdu stalo, kdo ví, ale les si svoji nálepku, jako nejstrašidelnější u nás, stále drží. Já o něm v této knize slyšela poprvé, proto mě hodně překvapilo, že když jsem zadala jeho jméno do Googlu, tak se o něm vede hodně diskuzí, pořádají se v něm lovy na duchy a je o něm napsáno hodně článků. Hlavně o událostech, které se tam udály. Zřejmě proto si tento les vybral autor jako místo, kde by se horor měl odehrávat.

V této knize máme tři skupiny lidí. První jsou zaměstnanci banky, které chce jejich šéfka spojit dohromady, aby konečně spolupracovaly a pracovali jako tým. Každý totiž v práci jede sám na sebe a pokud se to brzo nezmění, tak se můžou rozloučit s místem. Kempování v Branišovském lese není jediné překvapení, které si pro ně Adel přichystala a aby to fungovalo, nechávala si až do poslední chvíle malé tajemství. Jenže i když se vše odehrávalo podle jejích představ, něco se zvrtlo a přišlo něco nečekaného.

Druhá skupinka a dalo by se říct méně významnější, ale přesto důležitá je Trish s jejím otcem. Mladá třináctileté dívka schovává nechutné tajemství, které však je dosti důležité, protože je děsivé. Jenže jedno tajemství skrývá i její otec, který má v plánu ho jí předvést na společném kempování, kde bude klid a budou spolu samy. A třetí skupinkou jsou dva feťáci, kteří se seznámili v léčebně. Tu skupinku však tvoří ještě přítelkyně jednoho z nich a hraje v jejich projektu významnou roli.

V knize můžete postupně sledovat, co všechny tyto lidi v lese potká, a dokonce se jejich cesty propojí. Ze začátku je ten děj pozvolnější, ale jakmile se ocitnou v lese, tak se začnou dít věci. Za mě je to pořádná napínavá vyvražďovačka inspirovaná událostmi z Branišovského lesa. Je tam i pár sexuálních scén a jedna je pro opravdu silné povahy, ale podle mě účel splnila. Ta kniha měla prostě šokovat a vzbudit ve čtenáři nějaké pocity. A i když nejsou zrovna kladné, tak pořádná kniha, hlavně horor tohle má dělat.

Napětí tedy knize nechybí a díky počtu účastníků se můžete těšit na hodně scén, které vám obrátí žaludek vzhůru nohama. A konec mě překvapil. Hodně. Pro mě byl nečekaný a takový, že jsem to ještě chvilku rozdýchávala. Tohle je přesně ta kniha, kterou jsem dlouho hledala. Pořádný horor v knize. A po přečtení vím, že autor má na víc, a doufám, že se můžeme těšit na další pořádné horory. Co už jsem koukala, tak na Slovensku už mu pár knih vyšlo a po přečtení jsem si okamžitě další tři objednala. Sice jsem ještě nic ve slovenštině nečetla, ale autorovo dílo mě láká.

Co se týče textu, tak je nenáročný a nebudete mít problém se ponořit do děje. Kapitoly jsou rozdělené podle toho, o kom se v ní zrovna píše. A sice jsou některé kapitoly delší, ale ještě rozdělené na úseky, takže čtení této knihy je opravdu rychlé. A obálka, no ta je prostě luxusní a nebudu popírat, že hlavně díky ní jsem si knihy všimla.

Za sebe tedy knihu rozhodně doporučuji, ale ne každému, protože je mi jasné, že ne každý čtenář zkousne některé scény. Ale za mě bomba a až se autor vypíše ještě víc, tak to bude teprve něco.

37700900_1853272304739047_59621035196022784_nAnotace-

Na jihu České republiky se prostírá Branišovský les, místo opředené mnoha děsivými legendami. Podle některých obyvatel nedalekých obcí v něm straší přízrak muže v tmavém kabátě, jiní šeptem mluví o červených očích vznášejících se ve tmě… V minulosti se v areálu tamější vojenské základny bez zjevného důvodu postříleli členové hlídky a mimoto v srdci lesa roste strom oběšenců – podobný těm, které lze nalézt v neblaze proslulé japonské Aokigahaře.
A je toho ještě víc…

Jednoho jarního dne se do Branišova vydává na víkendový teambuilding skupinka slovenských bankovních úředníků. Shodou okolností se ve stejné době les chystá navštívit i uznávaný, leč neurotický profesor literatury se svou dospívající dcerou a dva bývalí narkomani… A každý z nich si přináší svá tajemství, touhy i komplexy.

Úděsná tajemství však ukrývá i Branišovský les…

Odkaz na knihu na cbdb.cz


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s