Údolí naděje

IMG_20190318_155419Název- Údolí naděje

Autor- Elizabeth Haran

Počet stran- 336

Nakladatelství- -Alpress

 

Srpen 1925

Matylda prožívala šťastné chvíle. Bradley, muž kterého milovala ji požádal o ruku. Nic nemohlo zkazit jejich štěstí. Nebo aspoň to si Matylda myslela. Její rodiče se jí rozhodly uspořádat zásnubní oslavu. Matylda s Bradleym toužily po malé soukromé rodinné oslavě. A přesto že Matyldina matka jí to slíbila, že vše bude podle jejího přání, tak realita byla nakonec jiná.

Z vytoužené malé zásnubní oslavy se stala událost roku. Na večírku bylo plno neznámých lidí a dokonce i tisk. Matylda věděla, že tohle snobští Bradleyho rodiče nepřekousnou. Matyldino rozhořčení je patrné na první pohled. A co víc, není to vše, co ji čeká.

Otec Matyldy se natolik opil, že v jeden moment zostudil rodinu tolik, že to bude probírat tisk pěkně dlouho a bude to mít i vážné následky. Po incidentu na večírku se Matyldě obrátí život vzhůru nohama a nezbyde ji nic jiného než uprchnout z města na místo, kde ji nikdo nezná.

Matylda se ocitá v naprostém zapadákově a svoje city i život svěří papíru. V tu chvíli netuší, že když knihu vydá, bude to obrovská chyba. Nebo ne?

57284554_387610355173368_7218261679929294848_nÚdolí naděje je nový román autorky Elizabeth Haran. Od autorky u nás vyšlo už mnoho knih a toto byla teprve druhá, kterou jsem četla, ale rozhodně nejsem zklamaná, protože se mi příběhy které píše líbí. Elizabeth Haran píše romány, které se odehrávají v Austrálii a tento konkrétní se odehrává na začátku dvacátého století.

Hlavní hrdinkou je žena jménem Matylda, která pochází ze známé rodiny. Její matka Eileen udržovala sebe i rodinu na úrovni. Avšak Randolph, hlava rodiny byl známý svými úlety. Jeho obchod skvétal a měl se čím chlubit, jenže mnohdy se napil více než je zdrávo a vždy způsobil nějaký skandál. Matylda měla ještě mladší sestry dvojčata, která využívala toho, že jsou na vlas stejné a vytvořili pokaždé nějakou patálii.

Matylda byla zamilovaná až po uši a na Bradleym bylo vidět, že její city opětuje a to i přesto, že jeho rodiče se na to koukají jinak. Byly to povrchní lidé, kterým záleželo na tom, jak se na ně lidi dívají, proto i když o Matyldě věděli, že je to slušná a hodná dívka, tak o jejím otci se to už říct nedalo.

Zásnubní oslava naprosto změnila běh událostí. A protože Matylda psala pro noviny články, využila toho a odcestovala na čas pryč. Matylda byla zklamaná a zničená, proto se rozhodla napsat knihu o její rodině a o tom co se stalo. Jen pozměnila jména. Nikdy neměla v plánu ji vydat, ale pokušení bylo velké a Matylda si stejně myslela, že se jejího výtisku nikdo neujme. To se však mýlila a z její knihy se stal bestseller. V tu chvíli ji došlo, jakou hloupost udělala, protože někdo by její rodinu mohl v příběhu poznat.

V knize je mnoho zvratů a událostí, které vás jen tak nepustí. Já se od knihy nemohla odtrhnout a s obrovským napětím četla o osudu ženy, která to neměla lehké díky své rodině a nakonec sama přilila olej do ohně. Takže se rozhodně máte na co těšit.

Jelikož Matylda utekla, tak se nerozhodla zůstat na místě déle než je nutné a cestovala dál, díky čemuž poznala plno nových lidí a zažívá dobrodružství a to i neradostná. V knize se toho děje tolik, že se rozhodně nudit nebudete.

Jelikož je příběh čtivý a nenáročný, tak rychle ubíhá. Řeší se tam vztah Matyldy a jejího snoubence, její problémová rodina a dokonce i události, které potom vyvstanou. Za mě je to silný a napínavý příběh. Napomáhají tomu také krátké kapitoly a to, že autorka se nezaobírala zbytečnostmi a šla v příběhu rovnou na věc, takže tam nejsou nudná místa a děj není natahovaný.

Od autorky už jsem četla knihu Za jasné noci, která byla skvělá. Kdybych to měla porovnat, tak teď je to trošku něco jiného, ale přesto si mě autorka získala. Hlavně se mi líbí doba, ve které se kniha odehrává a i samotné místo, protože Austrálie a její prostředí je do teď místy nehostinné. Ale v té době o to víc a autorka to prostředí opravdu dokonale vykreslila. Dokonce i nebezpečné situace, jako například požár, které jsou pro Austrálii typické.

Za sebe tedy mohu rozhodně doporučit, protože mě samotnou příběh naplno pohltil a prožívala jsem s Matyldou její útrapy od začátku až do konce.

IMG_20190320_085711Anotace-

Matyldiny sny o rodinném štěstí vezmou za své, když na zásnubní hostině ztropí její opilý otec nečekaný skandál. Dosud vážená rodina je najednou přetřásána na veřejnosti a zostuzená dívka prchne z města do tichého vnitrozemí. V zapadlé vesnici nepotká nikoho, komu by se mohla vyplakat na rameni, proto svou bolest svěří papíru. Vůbec netuší, do jaké pasti se dostane, když se z knihy stane bestseller.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress. Pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde.

Odkaz na knihu ČBDB.

 


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s