Duch domu Ashburnů

IMG_20190428_144607Název- Duch domu Ashburnů

Autor- Darcy Coates

Počet stran- 256

Nakladatelství- Fobos

Adrienne zdědila dům. Celý život o tom snila, že něco zdědí, jenže věděla, že nemají příbuzné, od kterých by to bylo možné. Avšak jednoho dne dorazila zpráva, že slečna Edith Ashburnová jí odkázala nemovitost. Pro Adrienne to bylo jako dar z nebes, protože bydlela u kamarádky a dál to tak nešlo táhnout. Proto Adrienne vzala svého kocoura Wolfganga, to málo co jí zbylo a odjela do Ashburn house.

Adrienne překvapilo, že Ashburn house není přímo ve městě a cesta k němu je náročná. K tomu všemu její mrtvá teta Edith neměla auto, takže si nedokázala představit, že stará paní chodila takovou dálku nakoupit. Díky návštěvě místních však brzo zjistila, že existuje zkratka přes les. To není vše, co však Adrienne zjistila.

Edith Ashburnovou měli ve městě za blázna a kolovalo o ní i o domě plno historek. Edith žila v domě mnoho let sama a to i přesto, že tam byla vyvražděna celá její rodina. Každý pátek v domě ve věžičce hořela svíce a bylo to vidět až ve městě. Žádný pátek nevynechala, proto když se jednoho dne stalo, že svíce nesvítila, poznali obyvatelé města, že je mrtvá. Edith totiž byla samotářská, s nikým nemluvila a když se o to někdo pokusil, stačil její pohled a bylo jasné, že se člověk nemá dál snažit. A nikdo nevěděl proč.

Adrienne byla naprosto jiná než Edith i přesto, že se lidé bály že bude stejná. Hodně lidí uvítalo, že v Ashburn house bydlí někdo normální a dokonce se snad i budou moct podívat do domu, o kterém se roky povídalo, že v něm straší. Jenže v domě se začali dít divné věci a taky kolem něj. Adrienne se rozhodla, že vypátrá to co za tím stojí a musela rychle, protože něco se blížilo a nebylo to dobré. Obzvlášť, když to začalo ubližovat i lidem mimo dům.

IMG_20190428_144718Jaké zlo číhá v Ashburn house?

Duch domu Ashburnů je duchařský horor. Horory jsou hlavní téma autorky a už vydala mnoho podobných knih. Pevně doufám, že Dům domu Ashburnů není poslední, která u nás vyjde, protože pořádných hororů u nás vychází málo a ne každý bych nazvala hororem. A za mě jsou duchařiny prostě nejlepší.

Adrienne po smrti matky zůstane sama s dluhy, které umoří vším co jí po mámě zbylo. Nezbylo jí nic jiného, než se odstěhovat ke kamarádce, ale takto bydlet taky nešlo do nekonečna. Proto jí hodně překvapilo, že měla příbuznou o které nevěděla a bylo jí hodně divné, že se o ní máma nikdy nezmínila. Zděděný dům Adrienne okamžitě přijala a odstěhovala se tam. Na Ashburn house bylo vidět, že potřebuje rekonstrukci, kterou si nemůže dovolit, ale měla konečně svůj domov. Po příjezdu se však začalo vynořovat hodně otázek a začali se dít podivné věci, proto se Adrienne začala nenápadně vyptávat na Edith, dům a pátrala i v knihovně. Ještě divnější bylo, že v okamžiku, kdy Adrienne spatřila dům, přišla k ní vzpomínka, jako by v tom domě někdy byla.

Kniha je nenáročná na čtení a od začátku se tam něco děje. Hned v první kapitole se seznámíte se vzpomínkou Adrienne na dům, jež se odehrála před sedmnácti lety. Je to takový krátký úvod do něčeho temného. V další kapitole už sedí Adrienne v taxi a je na cestě do Ashburn house. Autorka se nezabývá zbytečnostmi, takže příběh není zbytečně natahovaný a strašidelných scén je tam opravdu hodně.

Temná atmosféra je v knize dokonale vytvořená, takže je to napínavé až až. Rozhodně je to mrazivé čtení. Trošku jsem se bála, že to bude slabé, protože narazit na knihu, která dokáže ve vás vyvolat to, co filmový duchařský horor, je jak hledat jehlu v kupce sena, ale já byla s touto knihou nadmíru spokojená. Proto opravdu pevně doufám, že nakladatelství vydá od autorky všechny její knihy.

Neustálé napětí však neudržuje jen ta mrazivá atmosféra, ale také to, co se v domě děje a tajemství, které se tam skrývá a Adrienne ho pomalu rozmotává. A konec knihy, ten je perfektní. Má to ten wow konec, na který jsem celou dobu ,co jsem knihu četla čekala.

Co se týče zpracování knihy, tak příběh je rozdělen  na krátké kapitoly a přesto, že písmenka jsou menší, tak čtení ubíhá rychle. Může za to samozřejmě i autorčin styl psaní, který je nenáročný, takže moje fantazie jela na plné obrátky.

Obálka se mi přiznávám více líbí ta originální, ale nakladatelství zase splnilo to, že tam je starý dům v temném prostředí, takže čtenáři je hned jasné o co se jedná. Takže tiše doufám, že pokud vyjdou další knihy, tak se budou nést v podobném duchu jako ty originální. Např. u knihy The Carrow Haunt je fakt skvělá.

Pokud tedy máte rádi duchařiny, tajemství, mrazivou atmosféru a nebezpečí, které číhá za rohem, tak knihu rozhodně doporučuji, protože na mě zapůsobila a moc se mi líbila.

IMG_20190428_144636Anotace-

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout.

Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb.
Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.

Darcy Coates

Odkaz na cbdb.cz

 

 

 


1 komentář: „Duch domu Ashburnů

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s