Přírůstky 2

Vítejte u nových přírůstků. Poslední dobou jsem nakupovala více u Dobrovského místo u mého oblíbeného Knižního klubu. Za vinu to dávám nové skupince na Facebooku jménem Knižní závisláci. Rozhodně doporučuji skupinku navštívit. Pokud tedy rádi utrácíte. Každý týden tam jsou super slevy a akce u Dobrovského, díky kterým můžete ušetřit. Např. nakoupíte vybrané knihy za 1500kč a máte slevu 1000kč. Nebo je na jeden den o 50% zlevněná nějaká novinka. Tak to jen pro info, abych vysvětlila tu hromadu nových knih. Jdeme se tedy mrknout, co jsem si pořídila.

Jako první tu mám Mapu dní. Jelikož byl Svět knihy a Jota dávala slevu pro blogery, tak jsem to musela okamžitě využít a objednat si jí.  Myslela jsem, že už je ta série ukončená, ale autor toho má koukám ještě hodně na srdci. Výpadek systému mám díky závislákům, kde byla jeden den ve slevě. Už mě zaujala dřív, proto jsem slevu okamžitě využila. Na zmizení Sáry Lindertové jsem koukala už na veletrhu a zaujala mě. Naschvál jsem si sebou moc peněz nevzala, proto jsem dělala že jí nevidím. Jenže pak si přijedu domu a koukám, že Albatros má na eshopu veletržní ceny a dopravu zdarma. Tak hold mi to nějak nevyšlo. 😀

Zase závisláci. Do slevy jsou dány knihy podle témat a toto bylo zrovna pro děti. Moje děti už mají obří knihovničku, ale když to viděly, tak si vybraly. Nejvíce se jím líbí vysokoformátové atlasy. Panoramata je pro změnu zase baví, jen je musím hlídat. Jsou ještě malý, tak aby je neponičily. Jelikož už mi paměť neslouží, tak jsem vzala dětem Česká říkadla. Ráda bych, aby znaly aspoň něco z našeho dětství. A Pinocchio je klasika, tak jsem zvědavá, jak se jim bude líbit, až si ho budeme číst.

Asi každý milovník Diany Gabaldon zaznamenal, že konečně po těch letech vyšel Ledový dech. Já po ní skočila už v předprodeji a rovnou jsem si objednala Hořící kříž, který mi chyběl. Erebus jsem vyhrála u Dobrovského na instagramu. Ta kniha je krásnější než na fotce a je plná fotek a ilustrací. Pokud vás zajímá osud Teroru a Erebusu tak doporučuji se po knize mrknout. A Krvavé prachy je novinka z nakladatelství Leda, kterou jsem dostala k recenzi.

Větší kopa zase závisláci. Dohromady mě to stálo jen šest stovek. Těch knih tam bylo o dost víc, jenže už jich mám hodně doma. Ale vybrala jsem si. Poslední dny Jacka Sparkse má prý být duchařina, takže jasná volba. Kubicu jsem chtěla vyzkoušet už déle. Slyšela jsem, že píše dost slibné thrillery. My, utonulí má být historický dobrodružný román. Nezapomeň je další thriller stejně jako Černooké Zuzany, které vychválila kamarádka. Silní je další historický román. A protože mi chybělo pár korun do slevy, tak jsem si vzala kuchařky, kterých není nikdy dost. Deník invokátora mám jako recenzní výtisk z Alpressu. Fantasy sérii Učedník mám ráda a tato novinka mi nesměla chybět.

Další kupička je z mého tajného oblíbeného antikvariátu. Jednou za čas se tam objeví novinky za hubičku a mě se nechce říct jak se jmenuje, protože už teď je kolikrát těžké tam něco ukořistit. Americká válka, ačkoliv to tak nevypadá, je postapokalyptický román z budoucnosti. Světla na obloze je zase drsná severská fantasy pohádka. Remade je další postapo a prý dokonce lehce do hororu dělané. Stín věcí ztracených a Ctnosti králů jsou obrovské bichle. A obě jsou fantasy. No nebudu lhát u obou mě zaujala tloušťka, protože to většinou vždy znamená pořádnou dávku příběhu. Lolitu jsem si chtěla koupit už strašně dlouho. A pak najednou koukám na fb Paseky, že ji nově vydaly a nejen to. Vyšla s různýma obálkama, takže bylo překvapení, která mi přijde.

Tyto čtyři kousky mám ze Světa knihy. Jak říkám držela jsem se. K tomu všemu První konec je ze soutěže, kterou jsem vyhrála a vyzvedla si ji na veletrhu. První jsem si koupila u Euromedie Nejtemnější hodinu. Byla poslední a za tu cenu se nedivím. A nebýt rychlejší nemám jí. Pokud se chystáte někdy na veletrh, doporučuji chodit jako první do Euromedie. Tam to jsou totiž vždy boje. 😀 Spolek nemrtvých holek je novinka od Joty, kde jsem tu knihu zakoupila a ještě k tomu se slevou. To mělo být vše co jsem si měla vézt domů, jenže jsem tam byla se skupinkou přátel a jejich nadšení na Nikdynoc bylo tak obrovské, že to nešlo. Jen jsme musely čekat, až dovezou novou várku, protože byly všude vyprodané.

Zase závisláci. 😀 Tohle byla akce pro maminky s dětmi. Zase mě to stálo jen šest stovek. Kůže stínů pro mě byla tutovka, jelikož jsem od autorky četla Strom lží. Dále mě zaujal Spáč, který je young adult. Přitom jsem si celou dobu myslela, že kniha je o nějakém osobním rozvoji. No musím více číst anotace. Kuchařka mě zaujala a co jsem koukala, tak jsou v ní dobré recepty pro děti. A zbytek jsou knihy co jsem vzala dětem. Nejvíce se jim líbí Hravá příroda, kde se obrázky objeví, když se kouknou skrz barevná okýnka na záložce. Dále tu je kniha her, která je tématická a na konci v deskách si vyloupnete figurky s kostkou. Atlasy jsou také nádherné, hlavně ty ilustrace. Za tu chvilku co je máme, jsme si to s dětma už prošly mnohokrát. Tahle koupě dětských knih mě potěšila nejvíce, protože děti si konečně našli nějaký vztah ke knihám.

Já vím, že jsem minule říkala, že další funko pop figurka bude knižní, jenže já Groota miluji a nemohla jsem ho tam nechat. Jinak nakupuji na itemy.cz a s figurkou vám domu přijde i 10% sleva na další nákup. Jen vás musím varovat, že se z toho může stát závislost. Já už totiž čekám další dvě. Ta hromádka knih vpravo je z Dobrovského. Tentokrát bez akce, protože ta objednávka byla vytvořená už před delší dobou, jen se čekalo až vyjdou Grindelwaldovy zločiny. U Posledního čísla mě zaujala tématika cirkusu. Duch domu Ashburnů je zase lehký horor na který už mám napsanou recenzi. Stejně jako dnes vyšla recenze na Arabellu z Marsu. A Temný les mě zaujal díky tomu, že to je thriller plný temných tajemství.

Tyto poslední tři kousky už mám také zrecenzované. Oni a Apatykáře jsem zakoupila u Dobrých knih. Oni je horor, akorát ne pro každého. Apatykář je zase historický román od autorky, kterou můžete znát díky Sestrám Foxovým. A Skandální komtesa je recenzák z nakladatelství Alpress. Jedná se o pořádný historický román z Itálie.

To je pro dnešek vše. Jinak tak šílená nejsem, jsou to nákupy za dva měsíce a ještě za výhodné ceny. 😀 

A jako vždy, pokud pro mě máte tipy na podobné knihy, či se chcete na něco zeptat, tak za komentář budu ráda.


1 komentář: „Přírůstky 2

  1. Naprosto nádherné kousky! Také jsem využila slevu od Joty a také si za ní pořídila Mapu dní. Celý Sirotčinec je tak nádherně zpracovaný, to prostě jinak nešlo.
    Jinak ta nová vydání Lolity jsou nádherná. My máme doma starší, moc se mi líbila a knih máme moc, tak úplně nechci „další“ Lolitu, alevážně váhám, protože se mi šíleně líbí, jsou krásně „retro americké“. 😀
    Poslední číslo strašně moc doporučuju, moc se mi líbilo a krásně se četlo! A Atlas duchů a příšer je nádherně zpracovaný kousek!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s