Drahomíra- Důstojná sokyně Kněžny Ludmily

65254376_492281628182827_150891409518362624_nNázev-

Název-Název- Drahomíra- Důstojná sokyně Kněžny Ludmily

Autor- Oldřiška Ciprová

Počet stran- 215

Nakladatelství- Alpress

Knížectví Stodoranů r. 905

Princezna Draga vládla na hradišti pevnou a zkušenou rukou. Avšak vděku se nedočkala, protože byla jediné dítě svého otce, který si přál syna. A proto jí čekal jiný osud. Dragu si vyhlídla kněžna Ludmila jako manželku pro svého syna Vratislava. Ještě než však došlo ke sňatku, došlo u Dragy ke změnám, které ji měli na budoucí sňatek připravit.

Kněžna Ludmila při návštěvě Stodoranského knížectví zanechala svého kněze Hanuše, protože Stodorané byli pohani. Draga se však neměla učit jen nové víře, ale měla být pokřtěná a přijmout nové jméno, které ji k tomu všemu vybrala Ludmila. Draga měla změny a nové věci ráda, avšak toto ji moc nepotěšilo a nová tchýně se jí nezamlouvala.

To ale nebylo vše, co na Dragu čekalo. Její otec jí obdaroval svatebním darem. Bylo zvykem, aby urozená nevěsta dostala Vikingy, kteří jí měli dělat osobní stráž. Draga je dostala už dřív, aby náhodou neudělala něco, co by zabránilo tak výhodné svatbě. Vikingové byli tři a kdyby její otec věděl, jaké to bude mít následky, nikdy by jí je nedaroval.

Daren, jeden z vikingů ji obzvlášť zaujal a Draga pocítila to co nikdy. Věděla, že nesmí otce zklamat, ale touha byla silnější. Bylo to pro ní peklo mít Darena v blízkosti, ale musela se šetřit pro Vratislava. Kdyby Draga věděla, co jí osud přichystá, udělala by mnohé jinak.

Odolá Draga Darenovi? Bude s Vratislavem šťastná? Jaký bude život po boku kněžny Ludmily?

65310122_1308941625948243_8779610024352677888_n (1)

Drahomíra je nový historický román od Oldřišky Ciprové. Jako vždy si autorka vybrala méně známou historickou osobnost a vdechla jí život. Jak to tedy dopadlo?

Pokud vás mate název knihy, tak nemusí. Kněžna Ludmila totiž Dragu přejmenovala při křtu na Drahomíru. A rovnou vám mohu prozradit, že Ludmila bude mít velký vliv na to, jak se život Drahomíry bude vyvíjet. Ludmila totiž má u lidí obrovský vliv a hlavně u svého syna. Což se však Drahomíře líbit nebude a bude se snažit vymanit z jejího vlivu. To však bude mít katastrofální následky.

Drahomíra pocítí co to je láska ještě dříve, než pozná svého manžela. Bohužel pro ní i toto bude mít vliv na její budoucnost. Přesto však Vratislava milovala, ale nikdy tolik jako Darena, což jí bude osudným.

Pro zajímavost, kdo neví, tak Drahomíra byla matka dvou dětí a to Václava a Boleslava. Kníže Václav byl významná osobnost našich dějin, ale vlády si moc neužil, protože byl zavražděn svým bratrem Boleslavem ve Staré Boleslavi . Takže ve zkratce, Drahomíra byla matkou Svatého Václava.

Co se týče knihy samotné, je zajímavé sledovat téměř celý život Drahomíry. Protože je tam hodně věcí, které Drahomíra udělala a které mohly vést k tomu, proč Boleslav zabil svého bratra Václava. Musím se však zastat Drahomíry, protože to neměla lehké, jen hold udělala pár neuvážených rozhodnutí. Avšak na konci mě jedno její rozhodnutí doslova vytočilo, protože tím ublížila několika lidem. Více k tomu neřeknu, to si budete muset přečíst sami.

U autorky se mi líbí její osobitý styl psaní. Seznámí vás s dějinami tak jako nikdo. Kniha je nenáročná na čtení, takže vám bude rychle ubíhat stránka za stránkou a vy budete mít pocit, jako by jste to prožívali na vlastní kůži. Nechybí ani napětí, které vás u knihy bude držet do samotného konce, protože vás bude zajímat, jestli vyhrála Drahomíra nebo Ludmila. Kapitoly v knize jsou krátké a na začátku se vždy dovíte, kdy a kde se příběh dané kapitoly odehrává. A celá kniha je psaná z pohledu Drahomíry, takže o to více pochopíte její činy.

Nemohu než knihu doporučit. Věděla jsem, že mě tato autorka nezklame, protože se to zatím nikdy nestalo a to už její tvorbu mám slušně načtenou. Takže pokud máte rádi velmi čtivé historické romány, tak Oldřiška Ciprová je jasná volba.

64749559_318322095721297_1804196064606027776_nAnotace-

Anotace-Anotace-

Drahomíra se po smrti svého muže knížete Vratislava dostane do ostrého sporu s tchyní Ludmilou. Osamocená kněžna nese velmi nelibě Ludmilin vliv na svého syna Václava. Prudkou zášť, která ji sžírá, dokáže zmírnit jen láska k dávnému příteli. Ovšem ani něžné city nezastaví plánovanou vraždu, která změní jak Drahomíru samotnou, tak i politiku v Čechách.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress. Pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s