Učedník- Deník invokátora

61816978_328741951140712_7729848703573295104_nNázev- Deník invokátora

Autor- Taran Matharu

Počet stran- 224

Nakladatelství- Alpress

Deník Jamese Bakera

Pro Jamese to byl den jako každý jiný. Trávil čas s otcem v pekárně, jenže něco bylo jiné. I když už měli zavřeno, tak přišli invokátoři. Už nějaký čas se vědělo, že tuto schopnost mohou mít i neurozené děti, ale James doufal, že je jen nemocný. Avšak invokátor Rook ho vyzval, ať mu podá ruku a rázem bylo vše jinak.

James zjistil, že má invokátorské schopnosti a bohužel pro něj i pro jeho rodinu měl jen hodinu na to, aby se rozloučil s rodinou. Jamesovi se v tu chvíli otočil svět vzhůru nohama. Máma Jamesovi darovala aspoň deník, do kterého si mohl zapisovat co zažil. Nic víc udělat nemohla. A tak James, mladý pekařský synek byl na cestě do Vokanské akademie, kde se měl učit invokátorské umění. V tu chvíli však netušil, že někdo s ním má větší plány.

Deník invokátora je nejnovější kniha Tarana Matharu, která vyšla u nakladatelství Alpress. Touto knihou je zakončená série Učedník a pro mě a myslím si, že i pro každého fandu je to nutnost díky tomu, co vše v ní je.

Úvod tu mám kratší a má to svůj důvod. Deník Jamese Bakera zabírá jen polovinu knihy. Jelikož už je to déle co jsem četla zbylé knihy, tak odhaduji, že příběh se odehrává v době mezi Zjevením démona a prvním dílem Učedníka. Příběh je opravdu psán jako deník a každá část je označená dnem, kdy byl zápis zaznamenán. Celkově to dělá 439 dní, ve kterých se seznámíme s Jamesem a prožijeme s ním do detailu to, co prožíval na škole i mimo ní.

61941341_2352085068413615_7224302839193927680_nAčkoliv měl James nízkou úroveň naplnění, tak studoval opravdu pilně, aby něco dokázal. Avšak si ho někdo mocnější vyhlédl, aby ho využil pro své plány. Jak to dopadlo, to si budete muset přečíst sami.

V knize je plno dalších věcí, které určitě stojí za zmínku. Jako v každé knize nechybí mapa Homina, ale je tam toho mnohem víc. Hned na začátku je předmluva madam Fairhvenové, kde čtenáře seznámí z důvodem této knihy. Kniha je však i doplněná např. o pojednání o elfech, orcích a trpaslících, které sepsal Edmund Releigh.

Dále v knize naleznete kodex démonologie, což je hodně zajímavá část, protože je plná ilustrací všech démonů a u každého jsou popisky o tom, co jsou zač. A úplně na konci je seznam zaklínadel taky s ilustracemi a popisky. Dalo by se říct, že Deník invokátora je taková učebnice pro invokátory.

Za mě je to krásně zpracovaná doplňková kniha, která se vám bude i hodit při čtení celé série, aby jste se mohly například podívat, jak který démon vypadá. Co stojí za zmínku je i to zpracování jednotlivých stran, protože když knihu otevřete, tak napohled to vypadá, jako by jste otevřeli nějakou starou knihu.

Co se týče samotného příběhu Jamese, tak autorův styl psaní zůstává stejný. A to čtivý a napínavý. Sice je to krátký příběh, ale doplňuje události, které se v celé sérii odehrály. Hlavně ten příběh je důležitý pro celou knihu a vše k sobě zapadá a dává smysl. Ani bych se nedivila, kdyby po této knize volali samotní fanoušci, aby se dozvěděli nevyřčené.

Za sebe můžu tedy knihu rozhodně doporučit, protože mě se jako závěr série tato kniha hodně líbila. Hlavně ty ilustrace, kterých je tam hodně. Jen je mi líto, že už se do tohoto světa nepodíváme. Ale už jsem koukala, že autor má rozepsanou novou sérii. Takže se těším s čím nás překvapí příště.

62414634_389180315274513_1952746519379574784_nAnotace-

Schopnost invokovat se dědí krví, ale přesto se testují i děti neurozených. Tak našli také Jamese Bakera a toto je jeho příběh. Jamesovým dobrodružstvím prolínají užitečné poznámky a hodnověrné zápisky o elfech, orcích a trpaslících, doplňuje je přehledná démonologie a základní zaklínadla válečných mágů, které tento neurozený invokátor sepsal v průběhu studia na Vokanské akademii, než se ztratil na území orků.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress. Pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde.


1 komentář: „Učedník- Deník invokátora

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s